8 Mart’tan sonra erkek-devlet tarafında Kürt kadınlarına yönelik geliştirdiği baskı, şiddet, gözaltı ve siyasi soykırım operasyonlarına karşı, Dünya Kadın Yürüyüşü, Güney Afrika delegesi Kaouther Abbes’dan Kürt kadınları ile dayanışma mesajı!

كل التضامن مع اخواتنا بكل اقليم كردستان ضد الهجمة الفاشية التي يتعرضن لها لاخماد اصواتهن المنادبة بالمساواة بين الجنسين والعدل وانهاء كل اشكال التمييز ضد المرأة والاقليات .

استنى وحدكن نحن معكن ونضالاتنا واحدة بكل اصقاع الأرض حتى تتحرر كل النساء

All our solidarity with our sisters in the whole of Kurdistan region against the fascist attack that they are exposed for raising their voices calling for gender equality and justice and to end all forms of discrimination against women and minorities. You are not alone, we are with you in this struggle, our struggles  until all women are liberated Amaaandla Toute notre  solidarité avec nos sœurs de toute la région du Kurdistan contre l’attaque fasciste qu’elles subissent à cause de leur militantisme pour l’égalité des sexes et à la justice et pour mettre fin à toutes les formes de discrimination à l’égard des femmes et des minorités.Chères sœurs vous n’êtes pas seules, nous sommes avec vous et nos luttes sont unies dans  tous les coins du monde  jusqu’à ce que toutes les femmes soient libérées

So so so solidarité avec les femmes du monde entie

Cinsiyet eşitliği ve adalet çağrısında bulunarak seslerini yükselten, kadınlara ve azınlıklara yönelik her türlü ayrımcılığı sona erdirmek için maruz kaldıkları faşist saldırıya karşı Kürdistan bölgesinin tamamındaki kardeşlerimizle dayanışma içerisindeyiz. Yalnız değilsiniz bu mücadelede, bu mücadelede yanınızdayız, bütün kadınlar özgürleşene kadar mücadelemiz devam edecek.

Dünya Kadın Yürüyüşü, Güney Afrika delegesi Kaouther Abbes

You may also like...