BASINA VE KAMUYONA

Sömürülen halkların mücadelesinde, kadınlar her zaman öncülük etmiştir. Bu kadınlardan biri de Berîtan (Gülnaz Karataş) dır.  İhanetin ve işbirlikçiliğin kök salmaya başladığı bu süreçte, Rindexanlarin Besêlerin, Zarifelerin direnişçi ve mücadeleci ruhunu barındıran Berîtan, eylemi ile var olan ihanet ve teslimiyeti boşa çıkararak cevap olmuştur.

Kürt Kadın Mücadelesi, her dönem, işbirlikçi ve ihanetçi çizgiye karşı mücadele içinde olmuş ve olacaktır. Biz kadınlar, bu direniş çizgisini esas aldığımızı ve onun sürdürücüsü olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz. Son zamanlarda, Kürt Kadın Mücadelemize dönük yapılan yoğun baskılar ve tutuklamalara karşı bu süreçte de direnişimizden ödün vermeden yolumuza devam ediyor ve Berîtan yoldaşın biz kadınlara bıraktığı direniş çizgisinde yaşamımızı inşa ediyoruz.

Şahadetinin 28. Yıl dönümün de Berîtan ( Gülnaz KARATAŞ) şahsında kadın özgürlük mücadelesinde ölümsüzleşen tüm kadın yoldaşlarımızı anıyor mücadele miraslarına sahip çıkarak yürüyüşümüzü devam edeceğimizi belirtiyoruz.

Bu temelde, Kürt Kadın Hareketi olarak son süreçte yoğunlaşarak gelişen özel savaş, siyasi soykırım, taciz, tecavüz, kadın kırımına karşı “Em Xwe Deparezin” (Kendimizi savunuyoruz) şiarı ile yaşamın her alanında, her türlü şiddete karşı kendimizi örgütlüyor ve mücadelemizi yükseltiyoruz.

You may also like...