Çiğdem Kılınçgün Uçar tüm kadınların iradesidir!

Basına ve Kamuoyuna

Kadın düşmanı cumhurbaşkanı başdanışmanının sanal medya üzerinden arkadaşımız Çiğdem Kılınçgün Uçar arkadaşımıza yapmış olduğu cinsiyetçi, milliyetçi saldırıyı bilinçli bir hedef gösterme olarak görüyoruz.

Kürt sorununun çözümsüzlüğündeki ısrara dikkat çeken ve bu temelde açıklamalarda bulunan arkadaşımıza saldırı tamamıyla Kürt kadınına, Kürt halkına ve demokrasi mücadelesi yürütenlere dönük bir saldırıdır ve hedef gösterme amaçlıdır. Her dönem kadınlara yapılan saldırılar demokratik siyasete, ahlaki politik toplum anlayışına ve milliyetçi, cinsiyetçi zihniyete karşı baş eğmeyen cesur kadınlara dönük yapılmaktadır. Biz kadınlar bu saldırılar ve hedef gösteren faşist zihniyete karşı her zamankinden daha güçlü durduğumuzu yılmadan ifade etmeye devam edeceğiz.

Bizler TJA’lı kadınlar olarak Kürt sorununun demokratik çözüm ısrarından ve faşist erkek zihniyeti ile mücadele etmekten asla geri adım atmadık, atmayacağız. Yıkıma, bozguna, talan etmeye alışmış bu gerici zihniyetin kadın düşmanı politikalarına karşı duracağımızı bir kez daha hatırlatıyoruz. Arkadaşımız Çiğdem Kılıçgün Uçar halkın ve kadınların iradesidir. Bu ülkede dayatılan çözümsüzlüğün karşısında durduğu için hedef yapılmıştır. Çiğdem Kılıçgün Uçar şahsında tüm kadınlara yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Mücadelemizi bu faşizan erkek egemen iktidara karşı büyüteceğimizi belirtiyor ve kazanan örgütlü kadın mücadelesi ve iradesi olacaktır, diyoruz.

Jin Jiyan Azadi

 

Tevgera Jinên Azad (

You may also like...