Durdurduğumuz Faşizmi Geriletme Zamanı!

En eski sömürgenin başkaldırısı; bugün başta Kürdistan ve Türkiye olmak üzere bütün dünyada, faşizme karşı bir özgürlük devrimine dönüşmüştür. Kürt kadınlar olarak; özgür bir yaşam ve özgür bir dünya içinfaşizme karşı yürüttüğümüz mücadeleyi büyütmenin, faşizm koşullarını yıkacak en büyük güç olduğunun elbette farkındayız. Bu temelde de tekçi, retçi, dinci erkek zihniyete karşı “Kadınlarla Birlikte Değiştireceğiz” sloganı ile çıktığımız bu yolda, mücadeleyi büyütmeye, özgürlüğümüzü sağlamaya ısrarla devam edeceğiz ve kurtuluşumuzu mutlaka sağlayacağız!

Yüz yıllık faşist ve erkek egemen ulus-devlet aklının en büyük temsilcisi olarak, kendisini cumhuriyetin ikinci yüzyılına taşımaya çalışan “tek adam” rejimini 14 Mayıs’ta durduran en büyük güç; kadınların örgütlü gücü ve özgürlük iradeleri olmuştur. Bizler TJA olarak kadınların bu örgütlü gücünün, direniş geleneklerinin ve mücadele azminin; kadın düşmanı bu faşizmi bir kez daha yıkacağına inanıyoruz.

Savaş iktidarı haline gelen bu iktidarı göndermenin, başta kadın özgürlüğü olmak üzere toplumsal özgürlüğe giden yolda bir zorunluluk ve sorumluluk olduğunun bilinciyle; kumpaslara ve hilelere karşı yılmadan, ama bu oyun ve hileleri bozarak evlerde, sokaklarda, meydanlarda, sandıklarda, toplumsal hayatın her alanında ve an’ında kararlılığımızı ortaya koyacağımıza inancımız tamdır.

İyi bilinmelidir ki biz kadınlar; kadınların, halkların, gençlerin, kimliklerin ve inançların özgürlük mücadelesine olan inancımızla, çürümüş ve kokuşmuş bu “tek adam” rejiminin devam etmesine izin vermeyeceğiz. Umudumuzu, geleceğimizi ve özgürlüğümüzü zorbalığa ve faşizme teslim etmeyeceğiz.

Bu vesile ile de ideolojik kaynağını kadın düşmanlığından alan AKP-MHP-HÜDAPAR faşist blokun iktidarını ve bu iktidarın “tek adamlaşan” rejimini 14 Mayıs’ta durduran bütün kadınları ve demokrasi güçlerini bir kez daha selamlıyoruz.

TJA olarak başta Kürt kadınlar olmak üzere bütün kadınları, aktivistleri, feminist örgütleri, gençleri ve toplumun barış, özgürlük, demokrasi isteyen bütün kesimlerini, 14 Mayıs’ta durdurduğumuz faşizmi 28 Mayıs’ta geriletmeye ve toplumsal kurtuluşu yeniden inşa etmeye çağırıyoruz.

Jin Jiyan Azadî!

Kadınlarla Birlikte Değiştireceğiz!

Tevgera Jinên Azad (TJA)

You may also like...