SALDIRILARA DERHAL SON VERİLMELİDİR!

5 Ekim tarihinde faşist ve soykırımcı AKP-MHP iktidarı tarafından Rojava’ya yönelik gerçekleştirilen hava saldırıları sonucunda, sivil yerleşim alanları dahil birçok yer bombalanmıştır. Bu saldırılar sonucunda, siviller başta olmak üzere onlarca kişi yaşamını kaybetmiş ve yüzlercesi yaralanmıştır.

Derinleşerek devam eden bu saldırıların tek sorumlusu, erkek egemen faşist devlettir.

Farkındayız; ideolojik kaynağını kadın ve Kürt düşmanlığından alan bu saldırılar, yükselen kadın devrimine ve Rojava halklarının özgürlük mücadelesine bir saldırıdır. Bu sebeple de Kürt kadınlar başta olmak üzere, Türkiyeli kadınları ve bütün dünya kadınlarını bu saldırılara karşı hep birlikte ortak, örgütsel mücadele etmeye çağırıyoruz.

Başta Kürt kadınlar olmak üzere, Rojava’daki kadınlar öncülüğünde DAİŞ çetelerine karşı ilmek ilmek örülen özgür yaşam alanlarını hedefleyen bu savaşa “Dur” demek, demokrasi mücadelesinin bir gereğidir. Bu anlamda TJA olarak, bütün demokratik kamuoyunu ve uluslararası kurum ve kuruluşları, bu soykırımcı saldırıların karşısında olmaya çağırıyoruz.

Kadın özgürlükçü bir yaşamın beşiği olan Rojava’ın özgürlüğünü ve statüsünü hedefleyen ve insanlığa karşı suçlar kapsamında yürütülen saldırılara derhal son verilmelidir!

Jin Jîyan Azadî!

 

TEVGERA JİNÊN AZAD ( TJA)

 

 

 

You may also like...