BASINA VE KAMOYUNA

 

 

Dönem sözcümüz Ayşe Gökkan bu sabah evine yapılan baskınla gözaltına alınmıştır. 14 Temmuz’dan bu yana iki defa gözaltına alınan ve defalarca ifadeye çağrılmış ve onlarca dava dosyası görülmektedir. Ayşe Gökkan’a yönelik bu baskı kadın düşmanı politikalarda ısrarla devam eden erkek egemen zihniyet bugün bir kez daha kendi gerçekliğini ortaya koymuştur. Kadın mücadelemizi kriminalize etmek isteyen militarist, faşsit cinsiyetçi zihniyet saldırılarını her alana yayarak kadın özgürlük mücadelemizi sindirmeye çalışmaktadır. Bizler kadın iradesine yönelik bu saldırıları atanan kayyımlardan, eş başkanlık sistemimiz, İstanbul sözleşmesi ve nafaka hakkının gasp edilmesinden biliyoruz.

Kadınları eve kapatmaya çalışarak siyasi irade olmasını istemeyen Akp-Mhp iktidarına buradan bir kez daha sesleniyoruz; bizler kadın düşmanı politikalarınıza boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Bizi yok sayanlara, irademizi tanımayanlara diyoruz ki, öğrenemediğiniz bir şey var o da bizim direnişimizi hiçbir iktidarın alaşağı edemediği ve bastıramadığıdır. Kadın özgürlük mücadelemizi yıldıracağını sananlar, en büyük yanılgı içerisine düşmüş demektir. Gözaltı ve tutuklamalarla kadınları susturamaz, kadın mücadelemizi engelleyemezsiniz.

Kadın özgürlük mücadelemizden asla geri adım atmayacağız, mesajınızı çok iyi aldık bizlerde diyoruz ki sokaklar bizim, mücadelede bizim! ‘Yaşamak direnmektir’ diyenlerin ardılları olarak Em Xwe Diparêzin kampanyamızla cevap vereceğimizi belirtiyoruz. Bu temelde, Ayşe Gökkan şahsında gözaltındaki kadın arkadaşlarımızın vermiş olduğu mücadele bizim de mücadelemizdir. İkileme düşmeden ,geri adım atmadan kadın özgürlük mücadelesine olan inancımızla mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan Ayşe Gökkan derhal serbest bırakılmalıdır.

 

(TJA) TEVGERE JINÊN AZAD

 

You may also like...