Kadın Mücadelesi Yargılanamaz!

Tarihin onur sorumluluğunu üstlenen ve bu uğurda mücadele eden, bedel veren bir halkın haklı davasının adıdır “Kobanê Davası”.

Bir halkı savunanların yargılandığı, bu ülkenin utanç sayfasının tanıklarıyız.
Yüzyıllardır inkâr, imha, soykırım ile varlığı sınanan Kürt halkının Rojava’da insanlık adına DAİŞ vahşetine karşı verdiği savaş tüm dünyada büyük yankı uyandırırken sırtını DAİŞ’e yaslayanların geçemediği bir sınavın adıdır Kobanê Davası. İnsanlık adına onur mücadelesinde bedel ödeyenlerin kazandığı bu zafer AKP-MHP faşizminin korkulu rüyası olmuştur.
Yıllardır süren ve henüz tamamlanmamış bu savaşta tarihe insanlık adına ivme kazandıran bu savaşın kazananı Kürtler, dostları ve bileşenleri olmuştur. Ancak bunun karşısında DAİŞ gibi insanlık, kadın, tarih ve doğa düşmanı barbar terör örgütüne her türlü desteği veren AKP-MHP rejimi bu yenilgiyi sindiremeyip yine Kürtler‘e ve bileşenlere saldırmış başta kadın yoldaşlarımız olmak üzere birçok siyasetçiye davalar açarak siyasi soykırım operasyonları ile DAİŞ’e destek vermiştir.

Rojava’da kaybedilen savaşın rövanşı bugün bu ülkenin başkentinde, Ankara’da kurulan engizisyon mahkemeleri ile alınmak istenmiştir. Karanlık çağın, vahşi piyonu DAİŞ ‘in yenemediği irade, AKP-MHP rejiminin eliyle hapsedilerek kırılmak istenmektedir. Bizler DAİŞ’e karşı direnen ve kazanan kadınların “engizisyon mahkemelerinde” yargılanıp yakılan ama mücadeleleri devam eden kadınların sesiyiz.

Toprağa diri diri gömülen Medine Memi’nin kesilmeyen soluğuyuz. İstiklal mahkemelerinde yargılanan Şeyh Said ‘in torunlarıyız, teslim olmamak için Dêrsim uçurumlarından kanatlanan Bese’lerin kızlarıyız. Bu dava ile bin yıllardır yargılanan kadınların savunmasıyız. Bu haklı davada faşizmin “engizisyon mahkemelerinde “ceza alan tüm yoldaşlarımızın savunmalarında dedikleri gibi “diz çökmedik, boyun eğmeyeceğiz”.
Tarih karşısında direnenlerin kazandığı haklı davaların mücadelesini vermeye devam edeceğiz. “Kobanê düşmedi düşmeyecek “
Jin Jîyan Azadî!

Tevgera Jinên Azad (TJA)

You may also like...