BASINA VE KAMUOYUNA

BASINA VE KAMUOYUNA

 

Erkek-devlet yıllardır Kürt kadınlarına, Kürt Halkına, özelde zindan direnişçilerine yönelik özel savaş politikalarını yürütmektedir. Zindan direnişçilerin ve kadınların şahsında Kürt Halkını sindirme ve iradesini kırmaya çalışmaktadır. Zindan direnişçilerine yönelik yürüttükleri özel savaş politika sonucunda sadece bu hafta içerisinde üç yoldaşımız Garibe Gezer, Halil Güneş ve Abdulrezzak Şuyur yoldaşlarımız adaletsiz bir şekilde erkek-devlet sistemi tarafından şehit edilmiştir.

Biz Kürt kadın hareketi olarak erkek-devletin bu özel  savaş politikalarını, dün olduğu gibi bugün de, yarında kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Bu özel savaş politikanıza karşı sonuna kadar direneceğimizi, hakikat ve özgürlük mücadelemizi büyüterek, zindan direnişçileri başta olmak üzere, kadın kimliğimizi, dilimizi, kültürümüzü, suyumuzu, toprağımızı ve tüm toplumsal değerlerimizi savunacağımızı belirtiyoruz.

Bu temelde zindanlarda direnerek şehit düşen Garibe Gezer, Halil Güneş ve Abdulrezzak Şuyur yoldaşlarımızı saygı ve minnet ile anıyoruz. Değerli ailelerimize ve tüm Kürt Halkımıza baş sağlığı diliyoruz.

 

Bijî Berxwedana Zindanan!

Jin Jiyan Azadî!

 

15.12. 2021

Tevgera Jinên Azad (TJA)

 

You may also like...